18 Haziran 2014 Çarşamba

BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KENDİ KENDİNE YEMESİNİN SIRLARI
*Yemek vakitlerini başlangıçta bir oyunmuş gibi düşünün. Tüm yemek vakitleri öğrenmek ve denemek içindir, bebeğinizin illa ki bir şeyler yemesi gerekmez. Hala tüm besin ihtiyacını sütten karşılamaktadır.
 *İsterse süt vermeye devam edin, bu şekilde katı gıdalarla sütü değiştirmek yerine süte katı gıdaları eklemiş olursunuz. Kendisi zamanla sütü azaltacaktır. 
*Başta bebeğinizden çok fazla yemesini beklemeyin.6 aylık olur olmaz bebeğinizin bir anda ek gıda ,ihtiyacı artmaz. Yiyeceklerin tadının güzel olduğunu keşfettikçe çiğnemeye başlayacak daha sonra yutacaktır.Birçok bebek ilk birkaç ay çok az yer. 
*Bebeğinizle beraber yemeye ve onu mümkün olduğunca sofraya dahil etmeye çalışın,bu şekilde sizi taklit etmek ve becerilerini geliştirmek için birçok fırsat yakalar. 
*Biraz dağınıklığı göze alın.Dağınıklığın sorun olamamsı ve bebeğinizin düşürdüğü yiyeceği tekrar güvenle yiyebilmesi için onu nasıl giydireceğiniz ve etrafı nasıl koruyacağınızı düşünün. Bebeğinizin öğrenme aşamasında olduğunu ve sizin için çalışmadığını unutmayın. 
*Herkes için eğlenceli hale getirin. Yemek vakitlerinin her zaman rahat ve eğlenceli geçeceği konusunda bebeğiniz emin olursa keşfetmeye ve denemeye olan isteği artar. Bu şekilde yeni yiyecekler denemeyi sever ve yemek vakitlerini dört gözle bekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder