5 Mart 2014 Çarşamba

Aryalar bu kez şiddet mağdurları için söylenecek


4 İtalyan sopranodan oluşan LE DIV4S Türkiye’de sahneye ilk kez Aile İçi Şiddete Son Kampanyası’nın 10. Yıl Konseri’nde çıkıyor.

7 Mart 2014 Saat: 20:30 Yer: Zorlu Center

Bu konserin tüm geliri şiddet mağdurlarına destek veren Acil Yardım Hattı’na aktarılacak.
(Biletler; Biletix linkinden satın alabilirsiniz.)
Le Div4s Türkiye’deki ilk konserini Hürriyet’in Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası’nın 10.Yıl etkinlikleri kapsamında İstanbul’da gerçekleştiriyor. Penti’nin ana, Mavi’nin co-sponsorluğunda, Zorlu Center PSM’nin mekan, Borusan’ın müzikal, Most Production’ın organizasyon sponsorluğuyla gerçekleşecek konserin tüm geliri şiddet mağdurlarına destek veren Acil Yardım Hattı’na aktarılacak.TEHLİKEDEYSENİZ YARDIM İSTEYİN!

Karakola gittiğinizde;
•    Şikayetinizin tutanağa geçmesini isteyerek, okuduktan sonra tutanağı imzalayıp mümkünse bir örneğini, değilse tarih ve numarasını alın.
•    Karakol sizi hekime gönderecektir ya da götürecektir. Bu, hekim ya Hükümet Tabibi ya da bir Adli Tıp görevlisi olacaktır. Oradan da bir rapor alın.
•    Eve dönmek istemiyorsanız, risk altındaysanız sığınma talebinde bulunun. Karakol sizin için gerekli irtibatı kurup sığınma evine teslim etmekle yükümlüdür.
•    Herhangi bir Adliye’de Aile Mahkemesi’ne veya Cumhuriyet Savcılığı’na (tercihen kendi bölgenizdekine) başvurup, Ailenin Korunmasına Dair Kanun uyarınca korunma talebinde bulunabilirsiniz.
•    Yaşadığınız şiddete tanık olan veya şiddetten haberi olan  bir kişi 155’e ihbar da bulunabilir ya da bulunduğunuz yerdeki savcılığa yazılı ihbarda bulunabilir.
Şiddet gören birisine nasıl yardım edebilirsiniz?
Lütfen unutmayın!
Aile içi şiddet ciddi yaralanmalar hatta ölümle sonuçlanabilir. Eğer şiddete şahit olursanız ya da çığlıkları işitiyorsanız derhal polisi ya da Jandarmayı (155 -156) arayabilir ya da Savcılığa olayı yazılı ihbar ederek Ailenin Korunmasına Dair Kanun uyarınca tedbir alınmasını isteyebilirsiniz.
Yakınlarınızdan bir çocuk aile içinde şiddete uğruyorsa:
Yanında güvende olabileceği bir akrabasını bulup çocuğu korumasını isteyin. Olay anında 155 ya da 156’ya, en yakın karakola, il ya da ilçedeki çocuk şube müdürlüğüne, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na veya doğrudan herhangi bir adliyede savcılığa başvurarak ihbarda bulunabilirsiniz.

Bir kısa mesajla şiddete maruz kalan kadın ve çocuklara destek olabilirsiniz

Aile içi şiddet başta olmak üzere kadınların yaşadığı tüm sorunlara karşı farkındalık yaratmak için çalışan Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası, Türkiye’nin ilk ve tek 7 gün 24 saat açık Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na destek olmaya çağırıyor.
Siz de kadına ve çocuklara karşı şiddetle mücadelede bir katkınız olmasını istiyorsanız Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na destek için AİS yazıp 6643’e mesaj gönderebilirsiniz. Gönderilen her mesajla bağışlanan 5 Türk Lirası, şiddete maruz kalan kadınlara umut ışığı olacak.
Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı bugüne kadar 14 bin mağdura destek oldu
Türkiye’nin ilk ve tek 7 gün 24 saat açık “Aile İçi ŞiddetAcil YardımHattı” 2007 yılından bu yana da şiddet mağdurlarına psikolojik, hukuki destek sağlıyor, acil durumda olan vakaları polis ve Sosyal Hizmetler’le işbirliği yaparak koruma altına aldırıyor. Hattın telefonlarına sadece bu konuda eğitimli psikologlar bakıyor ve hukuki soruları deneyimli hukukçular yanıtlıyor. Acil Yardım Hattı bugüne kadar 14 bine yakın şiddet mağduruna destek verdi. Aralarında 1.224’ü can güvenliği açısından acil durumdaydı. Acil Yardım Hattı Türkiye’nin81 şehrindenve13 ülkeden çağrı aldı.

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı: 0 212 656 96 96 – 0 549 656 96 96
Not: Avea ve Turkcell aboneleri için kısa mesaj gönderim bedeli  1 standart SMS’tir.
Vodafone faturalı hat aboneleri de kampanyaya bağışta bulunabilir.

AVRUPA’NIN İLK VE TEK CANLI MÜZESİ “3D İLLÜZYON” VIALAND AVM’DE AÇILDI

Bu müze, evcil hayvanlara da açık…

Açık hava konseptiyle alışverişi gerçek bir keyfe dönüştüren VIALAND AVM, Avrupa’nın
ilk ve tek ‘Canlı Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Üç boyutlu 100 eserin sergilendiği müzede izleyici sanatın bir parçası oluyor; üç boyutlu eserlerin yanında, önünde, hatta içinde fotoğraf veya video çektirebiliyorÜstelik ziyaretçiler, bu müzeyi evcil hayvanları ile ziyaret edip, muhteşem karelere onları da ortak edebiliyorlar.
Yeni bir sanat dalı olan ve üç boyutlu resim, video ve enstalasyonlardan oluşan “,”un çok özel çalışmaları Türkiye ve Avrupa’da ilk defa VIALAND AVM’ye geldi. Kaplarını VIALAND AVM ziyaretçileri için açan müzede, Koreli Creative Tong isimli sanat grubu tarafından yaratılan inanılmaz eserler, sanatseverler kadar maceraperest ve yaratıcı yönünü kullanmak  isteyenlerin beğenisine sunuluyor. İzleyiciyi sanatın bir parçası haline getiren müzede Türkiye’ye özel tasarlanmış birçok eser de bulunuyor.  İlk etapta 100 çalışmaya ev sahipliği
yapan VIALAND AVM’deki “Canlı Müze - Alive Museum”a, açık kaldığı süre boyunca yenileri de eklenmeye devam edecek. Ziyaretçilerin fotoğraf ve video çekimlerinde flash kullanmalarının da serbest olduğu“Canlı Müze - Alive Museum”, evcil hayvanlarla da gezilebiliyor.
100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana yayılmış olan VIALAND'in içindeki VIALAND AVM, ziyaretçilerine 200 mağazasıyla eğlence ve alışveriş zevkini bir arada sunmaya devam edecek.
BİLGİ NOTU
CANLI MÜZE_ALIVE MUSEUM HAKKINDA
İlki 2009 yılında Kore’de açılan “Alive Museum – Canlı Müze”den Uzakdoğu’da toplam 10 adet bulunuyor. Avrupa ve Türkiye’ye ilk defa 2014 yılında VIALAND AVM ile gelen “Alive Museum
– Canlı Müze”, Japonya'da ortaya çıkarak tüm dünyayı sardı.
Sıra dışı eserlere ev sahipliği yapan sergide ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonları, insanlık tarihinin ortak hafızasına kazınmış imajların üç boyutlu video ve animasyon olarak yeniden  yorumlanmış versiyonları yer almaktadır.
Klasik sanatın ışık ve gölge oyunlarından, modern sanat malzemelerinden, teknolojiden ve dijital sanattan faydalanan bu yeni akım sayesinde sanatseverlere 3 boyutlu resimlerin yanında, önünde ve içinde fotoğraf veya video çektirebilme hatta dokunabilme fırsatı sunmaktadır. 

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN SEVGİLİ HAMİLE VE ANNELERE MİNİK BİR İNDİRİMİM VAR!!!8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Sevgili anne ve hamilelere minik bir indirim var.

22 Marta yapacağım Anne sütü ve Emzirme semineri için %50 indirim.

Bu eğitime ister hamileyken isterseniz de bebeğiniz olduktan sonra katılabilirsiniz. bebeğinizi emzirirken sıkıntınız varsa bebeğinizle birlikte eğitime gelin,seminer sonunda emzirmenizi gözden geçirelim ve yeniden emzirme planınızı oluşturalım.

Eğitimin içeriği; 

-Anne sütünün oluşumu ve üstünlükleri, 
Anne sütüne nasıl başlamalıyım?
-Anne sütünün gelişimi
-Sütüm bebeğe yetiyor mu?
-Memeye yerleştirme ve emzirme pozisyonları
-Emzirme sorunları
-Anne sütünü Arttırmak için yapılabilecekler
-Emziren Annenin Beslenmesi
-Emzirme ve Baba
-Prematüre ve Düşük Ağırlıklı Bebeklerde Emzirme
-Çalışan annenin Emzirmesi ve İşe Adaptasyonu
-Biberon ve Emzik
-Emzirme Döneminde kullanabileceğiniz  yardımcı malzemeler

Bu kursumuza ister hamileyken ister bebeğiniz yeni doğduğunda katılabilirsiniz. Bebeklerde size eşlik edebilir. Uygulamalı olarak ders anlatılacaktır.


Eğitim yeri: Marga Yaşam Atölyesi 

www.marga.com.tr mekan hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Tarihi: 22 Mart cumartesi saat 17:00-19:00 arasında olacaktır.

Eğitim Ücreti: 100 TL

 Fakat 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle %50 indirimli 50 TL!!!!


Kayıt için ertugrul.esra@gmail.com e-mail atarak yapabilirsiniz.