19 Mart 2014 Çarşamba

21 MART'TA 15:00-18:00 ARASINDA ''ANNE SÜTÜNÜN SAĞILMASI VE SAKLANMASI'' İLE İLGİLİ SORULARINIZI YANITLAMAK İÇİN LANSİNOH'UN SOSYAL MEDYA HESAPLARINA SİZLERİ BEKLİYORUM!Bu cuma günü Lansinoh'un facebook ve twitter adreslerinde 15:00-18:00 arasında online olacağım.Anne sütünün sağılması ve saklanması ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.  Lansinoh'un yeni çıkan 2'si 1 arada elektrikli pompası hakkında da merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.


Facebook hesabı:
 http://www.facebook.com/lansinoh

Twitter hesabı:
http://twitter.com/lansinohTr


Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası ile Maksimum VerimlilikLansinoh 30 yıllık emzirme deneyimi ile emziren annelere ihtiyaç duydukları cesaret ve desteğin yanı sıra, yaşadıkları sıkıntılara pratik çözümler getiren ürünler sunmaktadır. Lansinoh’un emziren annelere özel olarak sunduğu yüksek kalitedeki ürün gamı, 30 yıllık emzirme deneyimi ve bilimsel araştırmaların sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Lansinoh’un en yeni ürünü Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası emziren annelerin daha konforlu ve daha etkili süt sağmasına yardımcı olmak için geliştirilmiştir.
Lansinoh’un yeni ürünü, Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası ile

3 farklı sağım stili -  ile maksimum konfor ve süt üretimi

Maksimum verimlilik - çiftli olarak kullanıldığında daha az zamanda daha çok süt elde etme imkanı 

 Hijyenik tasarım - kolay kullanım ve temizlik

Lansinoh’un yeni ürünü “Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası” annelerde süt üretimini tetikleyen “uyarı fazı” ve sütün akışını maksimize eden “sağım fazı” ile annelere daha etkili süt sağım imkanı sunmaktadır. Üç farklı sağım stili ve ayarlanabilir vakum gücü ile her annenin konforuna uygun süt sağım seçenekleri ile maksimum konfor sağlamaktadır.
“Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası” annelerin tercihine göre tekli ya da çiftli pompa olarak kullanılabilir. ConfortFitTM göğüs yastığı pompanın anne göğsüne yumuşak ve nazikçe yerleşmesini sağlar. 

Hafif, kolay taşınabilir kompakt dizaynı, sağım süresini ve sağım seçenekleri ile ilgili bilgi sunan LCD ekranı ve şık taşıma çantası ile annelere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 
Lansinoh 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası çiftli pompa olarak kullanıldığında daha az zamanda daha çok süt elde etme imkanı sunar. 
Diğer pompalara göre daha sessiz çalışır. Tasarımdaki diyafram sistemi ile sütün motora kaçışı engellenir ve hijyenin devam etmesi sağlanır.


BAŞKA SİNEMA'dan SİNEBEBE: Annelerin Bebekleriyle Gidebildikleri Sinema Salonu
BAŞKA SİNEMA sadece bebekli anneler için SİNEBEBE adlı özel film seansları sunuyor. Bebekli anneler SİNEBEBE'de bebekleriyle birlikte rahat rahat film seyrediyor. Salonda bebek arabaları serbest, bebeklerin ağlaması serbest, uyuması serbest, beslenmesi serbest, oyuncakları serbest!

Anneler bağımsız sinemanın tadını çıkarırken, bebekler de bağımsızlığın tadını çıkarıyor.
Bebekler mutlu, anneler mutlu, yaşasın sinema!

*Sinebebe 12 aylığa kadar olan bebekler içindir. 

**Ses ve ışık düzenlemesi yapılacaktır.

***Filmler İngilizce altyazılıdır.

NE ZAMAN, NEREDE, HANGİ FİLMLER?

İlki 25 Mart Salı, ikincisi  1 Nisan Salı günü yapılacak gösterimlerle ilgili bilgiler aşağıda yer alıyor. 

Sinema SalonlarıBeyoğlu Beyoğlu ve Kadıköy Rexx 

25 Mart Salı Saat 11:00 / Şarkı Söyleyen Kadınlar / http://www.baskasinema.com/basin/sarki-soyleyen-kadinlar

1 Nisan Salı Saat 11:15 / Mavi Dalga / http://www.baskasinema.com/basin/mavi-dalga
Seyircinin ilgisine göre, önümüzdeki süreçte SİNEBEBE seansı daha çok BAŞKA SİNEMA salonununda uygulanabilecek.

OBJEKTİF BU KEZ DOWN SENDROMLULARIN ELİNDE
23 ünlü Down sendromluların sesini duyurmak, onların eğitim ve sağlıklı yaşam hakkını korumak-geliştirmek için Down sendromlu çocuklara poz verdi. Bugüne kadar birçok çekime katılan ünlüler, bu kez işin profesyonellerinin değil, Down Sendromluların objektifinin karşısına geçti. Fotoğrafları çeken çocuklara fotoğraf sanatçısı Berkant Çolak asistanlık yaptı. Fotoğraflar 21 Mart tarihine kadar çeşitli alışveriş merkezlerinde sergileniyor.

Kurulduğu 2009 yılından bugüne kadar PR danışmanlığını üstlenen D'oret İletişim'le birlikte, Down sendromlular için her alanda algıları değiştiren, öncü projelere imza atan Down Sendromu Derneği, birçok ünlü ismin gönüllü desteğiyle bir kampanya başlattı. Down Sendromluların sesini bir kez daha duyurmak, onların eğitim ve sağlıklı yaşam hakkını korumak-geliştirmek için herkesi göreve çağıran ünlüler, balon kampanyası çerçevesinde 'Bizi havalara uçurun' dedi.
Down Sendromu Derneği önderliğinde, Down Sendromlu çocukların ihtiyaçlarına dikkat çekmek için "Bizi Havalara Uçurun!" sloganı ile başlatılan farkındalık kampanyasına 23 ünlü objektifin karşısına geçerek destek verdi. Down Sendromlu fotoğrafçılara poz veren ünlüler, ellerindeki balonlarla birer mesaj verdi. Kampanyanın yüzü olan isimler şöyle: Ayşe Arman, Bahadır Efe, Bülent Şakrak, Begüm Birgören, Burçin Terzioğlu, Cem Hakko, Power FM Cenk&Erdem, DJ Funky C, İnci Türkay, Faruk Süren, Gözde Kansu , Hazar Ergüçlü, Leyla Alaton, Mustafa Üstündağ, Menderes Samancılar, Nail Kırmızıgül, Nebahat Çehre, Saba Tümer, Selim Erdoğan, Selim Bayraktar , Özge Uzun, Yusuf Çim.

ÜNLÜLERİN FOTOĞRAFLARI SERGİ OLACAKKampanya için down sendromlu çocukların fotoğrafladığı ünlülerin pozları ve arka plan görüntüleri bir yandan basına dağıtılırken diğer yandan açılacak sergide kullanılacak. Sergi, 18 Şubat'tan itibaren kampanya tanıtımının yapılacağı alışveriş merkezlerinde ziyaretçilerini bekliyor olacak.
Ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı sergi, 18-23 Şubat tarihlerinde Forum İstanbul, 24 Şubat-1 Mart tarihlerinde Carrefour İçerenköy , 2-8 Mart tarihlerinde Akmerkez, 9-15 Mart tarihlerinde Pendik  Via Port, 16-21 Mart tarihlerinde İstinye Park'ta ziyaret edilebilecek.
İSEM İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü'nünde destek verdiği kampanyanın devamında, 21 Mart tarihinde DS'li çocuklar Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ndeki Turkuazoo Akvaryumunu ücretsiz olarak  gezebilecekler. 23 Mart'ta da Derneğe tahsis edilecek bir vapur ile Down sendromlu çocuklar Boğaz turu yaparken, farklı noktalardan kampanya için hazırlanan binlerce uçan balon gökyüzüne bırakılacak. Bu sayede Down Sendromluların sesi bir kez daha duyurulurken, onların eğitim ve sağlıklı yaşam hakkını korumak ve geliştirmek için herkes göreve çağrılacak. Etkinliğe ve projeye destek verenler arasında Vakko ve VoiceVale‘de bulunmaktadır.