10 Aralık 2013 Salı

ANNE SÜTÜ BEBEĞİNİZ İÇİN DOĞANIN HAZIRLADIĞI MUCİZEVİ BİR BESİNDİR!!

  • Anne sütü tam bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olmak üzere milyonlarca yıldır geliştirmiştir.
  • Anne sütü bebeğiniz yaşamın ilk altı ay için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içerir. Bebeğiniz anne sütü dışında herhangi bir yiyecek (bu sadece anne sütü denir) gerek yoktur. Anne sütünün sindirimi kolaydır ve kolayca kendi sistemi içine absorbe edilir. Hem kolostrum (güçlü süt göğüsler bebek doğduktan hemen sonra üretmek) ve olgun anne sütü antikorlar ve gastroenterit, solunum yolu ve kulak enfeksiyonları ve tip-1 diyabet de dahil olmak üzere enfeksiyon ve hastalıktan bebeğinizi korumak, diğer maddeleri içerir.


  • Anne sütü benzersiz altı ay doğumdan itibaren bebeklerin ihtiyaçlarına uygundur. anne sütünün hastalık koruyucu özellikleri ile yaşayan bir dokudur yağ asitleri beyin gelişimi ve diğer yararları optimize.
  • Emzirme bebeklerin görme, konuşma, çene ve ağız gelişimi için önemlidir. Anne sütü almayan bebeklerin de  ani bebek ölümü sendromu  riski varDIR.
  • Anne sütü bebeğin değişen ihtiyaçlarına uyum sağlar. Bir emzirme sırasında bile değişiklikler - ilk süt  susuzluğunu ve daha sonra süt,kilo alımı için karbonhidrat ve yağ içermektedir. Ayrıca emzirme boyunca değişir 
  • Emzirme sırasında ciltten cilde temas Çocuğunuzla birlikte fiziksel bağlantı sağlar ve emzirme yardım hormonları uyarır. Ayrıca bebekler ve çocuklar için güvenlik ve konfor sağlar.
  • Anne sütü hijyeniktir. Eğer anne sütü ile bebeğinizi besliyorsanız,ekipman sterilizasyonu veya dezenfeksiyonu için gerek yoktur. Sadece her 24 saatte bir kere pompalama kitinin parçaları yıkamak yeterlidir. 
  • Anne sütü bebeği olduğu kadar anneyi de korur. Emziren Annelerde osteoporoz ve tip-2 diyabet oranlarının daha düşük olur.. Emzirmek aynı zamanda bazı kadınlar doğumdan sonra forma girmesine de yardımcı olur.
  • Anne sütü ücretsiz,temizlik ve hazırlık için zaman ve ekipman gerekmez.
Sonunda, bu bireysel bir seçimdir - ama bilinçli bir seçim olmalıdır.

Ne kadar beslemek için?


Çocuğunuzu ilk 6 ay sadece anne sütü, 2 yaşına kadar anne sütüyle beslenmesini Dünya Sağlık Örgütü emzirme önerir.


6.Gün “Mutfakta penceremin önünde duruyorum…” Başlangıç cümlesi bu, gerisi serbest #blogfırtınası

Mutfakta penceremin önünde duruyorum..Manzaram çok güzel .. Deniz ve Adalar:))

Ama evdeyim sözde dinleneceği. Ama canım sıkılıyor. Tüm gün evde durmayı hayal ederken artık durmak istemiyorum.
Önümüzdeki yaz sonrasında hayatımda önemli bir karar vermem gerekecek. Ama zaman yaklaştıkça acaba soruları kafamı çok karıştırıyor. O nedenle eğitimlerimle ilgili ciddi bir girişimde bulunmam gerekecek. Ona inancım artmalı ki bu değişiklik olsun.
Şu sıralar ne zaman gözüm mutfakta olsam camdan dışarı daldığımda hep aynı düşünce..
Acaba ???????????

Marga'dan yılbaşı için hediye çekleriDoğuma hazırlık eğitimlerimi verdiğim Bostancı Marga Yaşam Atölyesi yılbaşı için hediye çekleri hazırlamış.
Sevdiklerinize bu yıl farklı bir hediye vermek isterseniz Marga'nın YOGA ve FOTOĞRAF temalı hediye çeklerini düşünebilirsiniz.
Yoga hediye çekleri tek derslik yada 4 derslik yoga katılımı içeriyor, fotoğraf hediye çeklerinde ise fotoğraf eğitimi,
makina kullanım eğitimi yada profesyonel fotoğraf çekimi seçenekleri mevcut.

Detaylı bilgi için info@marga.com.tr

THE RITZ-CARLTON HOTEL COMPANY, L.L.C. VE JEAN-MICHEL COUSTEAU DÜNYA ÇAPINDAKİ OTELLERİNDE VE TATİL KÖYLERİNDE,“RITZ KIDS” PROGRAMINA BAŞLADI. BU ÖZEL PROGRAMA RITZ-CARLTON, ISTANBUL’DA DAHİL OLDUThe Ritz-Carlton Hotel Company, L.L.C., yeni Ritz Kids programının lansmanını gerçekleştirmiş ve Jean-Michel Cousteau “Ocean Futures Society” ile geliştirilmiş ortaklığının başladığını duyurmuştur. 

Ritz-Carlton, Istanbul’da küçük ziyaretçilerini konaklama sürelerinin ötesine geçen anılar oluşturarak memnun etmeyi hedefliyor. Otele girdikleri andan itibaren Ön Büro ekibi tarafından karşılanıp özel tasarlanan “Check in Folder” dosyalara kişisel bilgilerin doldurulmasıyla serüven başlıyor. Şef Andre’nin hazırladığı doğa dostu ürünlerle dolu çocuk menüsü, akvite kitabı, boya kalemleri, Ritz Kids logolu bardaklar, odada bekleyen sürpriz ikramlar seyahatlerini eğlenceli anlara dönüştürüyor. Earth Mama Angel markalı paraben içermeyen organik şampuan, losyon ve yağ seti küçük misafirlerin bakımı için düşünülmüş. Ayrıca otelin Misafir İlişkileri departmanı tarafından çocuklar için hazırlanan ve şehri keşfetmek isteyenlere kültür, tarih ve sanat dolu eğitici günlük turlar Concierge ekibinin liderliğiyle seyahat deneyimlerini unutulmaz kılacak.   
Ritz Kids programı, Hawaii'den Kazakistan'a 84 otelde çocukların her zaman bir şeyler keşfedecekleri gezi serüvenlerine dayalı kapsamlı ve merak uyandıran bir deneyimdir. 
The Ritz-Carlton Hotel Company Genel Müdürü ve Operasyon Direktörü Herve Humler; deniz kaynaklarının koruması ve eğitim başta olmak üzere yaşamını çevrenin korunmasına vakfetmiş benzersiz bir kişiyle son derece başarılı bir ilişki sürdürmeleri nedeniyle çok heyecanlı olduklarını belirtiyor.  

Çocuklara yönelik programlara ilişkin yeni küresel marka standartları, bir çocuğun 

şehirde deneyimleyeceği misafir yolculuğu boyunca sunulan çok sayıda temas noktasının 
yanı sıra, tatil köylerine yönelik sıkı aktiviteleri de içermektedir. Yaşları 4-12 arasında 

değişen küçük konuklara yönelik rafine lüks deneyimi; çocuklara, çevrelerindeki ortamı 

keşfetmelerini sağlayan ayrıcalıklı bir program sunuyor. 

Jean-Michel Cousteau, eğlencenin ve heyecan verici aktivitelerin, çocuğun özündeki keşif 

aşkına ve merak duygusuna hitap ettiğini belirterek, "Tüm çocuklar, sürekli 'Neden? 

Nedir? Nasıl çalışır?' gibi sorular sorarak aslında bir bilim adamı olarak yola başlarlar.  

 Gezegenimizin nasıl çalıştığını ve onu daha iyi nasıl koruyabileceğimizi anlamaya 

çalışarak hayatımı dünyadaki doğa harikalarını keşfederek geçirdim” diyor

ve “Ritz Kids, daha önce hiçbir otel işletmesinin yapmadığı bir şey sunuyor: Çocuğunuzun 

daima değer vereceği gezi serüvenlerinden oluşan, küresel bakımdan da tutarlı ve 

kapsamlı bir program. Bu deneyimler, konaklama süresinin çok sonrasında bile 

anımsanacak,” diye ekliyor.