1 Kasım 2013 Cuma

10 KASIM 'DA DOĞUM SONRASI BEBEK BAKIMI EĞİTİMİ


Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındayken merak ettiğiniz ve belki biraz endişelendiğiniz şeyler olabilir. Gebelik, doğum ve en sonunda ulaştığınız bebek.. Bunlar bir anne ve baba adayının hayatında dönüm noktalarıdır. Biz bu dönüm noktanızın en iyi şekilde olması için sizlere destek vermeye çalışıyoruz.. Bu eğitimdeki amaç, bebeğiniz dünyaya geldikten sonra evde ki düzeni kolayca kurabilmenize yardımcı olabilmektir. Doğum öncesinde nasıl doğum planı yapıyor ve ona göre hareket etmeye çalışıyorsak, evdeki ilk günler içinde bu tip bir plan yapmanın yararlı olacağını düşünüp, bu eğitim programını hazırladık.Ağırlıklı olarak bebek ve bakımından bahsedeceğiz. Bu eğitim programın da 


*Anne sütü ve Emzirme

*Bebek Bakımı ile ilgili tüm detaylar anlatılacaktır!!!
 -Göbek bakımı,
-Yeni doğan sarılığı,
-Bebeğin altının değiştirilmesi,
 -Bebeği tutuma ve taşıma,
 -Bebeği giydirme,
 -Yenidoğan refleksleri,
 -Bebeğin yıkanması,
 -Bebeğin gazının çıkarılması,
-Bebek için rahatlatma masajı,
 -Bebeğin aşıları,
-Bebeğin uyku düzeni,
-Bebeğin tırnaklarının kesilmesi ve bakımı,
-Bebeğin ağlaması ve onu sakinleştirmenin püf noktaları  ana başlıkları altında olacaktır.

 Bu eğitimin sonunda elinizde bir planınız oluşmuş olacak. Bebeğinizi nasıl besleyeceksiniz?, Size destek olacak ürünler nelerdir?, bebeğinizi nasıl yıkayacak, altını nasıl temizleyeceksiniz? Kimler ilk günlerde size nasıl destek verebilir? Gibi konuları netleştirmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra bebeğiniz için gerçekten neler almalısınız? Bunu da netleştirmiş olacağız.İsteyen anne ve baba bebeklerimiz üzerinde uygulama yapabilecekler..

 Eğer sizde bu eğitimimize katılmak isterseniz; ertugrul.esra@gmail.com email atabilirsiniz.
Eğitim yerimiz: Bostancı‘da Marga Yaşam Atölyesindedir. www.marga.com.tr  mekanla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ücreti: 100 TL..
          Eğitim Tarihi:  10 Kasım pazar günü saat 11:00-13:00 arasında olacaktır.

Eşler isterlerse katılabilirler.

 
Eğlenceli eğitici okul öncesi dergisi! Limon ile Zeytin:))
Neşeli ikili Limon ile Zeytin, eğitici eğlenceli okul öncesi dergileriyle şimdi her ay çocuklarla birlikte!
Türkiye’nin 22 yıldır en sevilen yerli çizgi karakterleri Sizinkiler çok özel bir dergiyle sevenleriyle buluşuyor. 4 6 yaş arası çocuklar için hazırlanan Limon ile Zeytin dergisi, Özel Eğitim Uzmanı Zeynep Memecan başta olmak üzere, çocukların ne kadar eşsiz olduğunu bilen uzmanlar ve çocuklarını çok seven ebeveynlerden oluşan bir ekip tarafından hazırlandı.
Okul öncesi dönemi en verimli şekilde geçirmeyi amaçlayan ve özenle hazırlanan içeriği, çocukların fi ziksel ve zihinsel gelişimine destek veriyor; çocukların daha yaratıcı, özgün
ve kalıpların dışında bireyler olabilmelerini amaçlıyor.
Her sayfadaki özel Aile Rehberi, ailelere çocuklarının gelişim takiplerini yapabilmeleri ve gelişimlerine katkıda bulunabilmeleri konularında yardımcı oluyor.

Sophie The Giraffe Artık Türkiye’de!...
Dünya’nın en popüler bebek diş kaşıma oyuncağı Fransız Sophie the Giraffe, artık Türkiye’de.
Dünyada ünlülerin ve annelerin güvenini kazanan Sophie, 1961 yılından beri dünya çapında milyonlarca adet satıldı. Tamamen el yapımı olan Sophie, Fransız Alplerinde Hevea ağacının öz suyu olan %100 doğal kauçuktan üretilmektedir ve toksik maddeler içermeyen bitkisel gıda boyası ile boyanmaktadır.

Yumuşak,hafif ve kavraması son derece kolay olan Sophie, bebeğinizin minik elleriyle bile kolaylıkla kavranabilir ve  gövdesi sıkılştırıldığında bebeğiniz için çok eğlenceli bir ses çıkarır.
Çıkıntılı baş kısmı, özellikle diş çıkaran bebeğin hassaslaşan diş etlerinin rahatlatılmasına yardımcı olur. Zürafa Sophie fitalat ve vinil içermez

Sophie the Giraffe 3.ay’dan itibaren bebeğinizin tüm duyularını  uyaran ilk oyuncağıdır. Sofia Coppola, Dennis Quaid, Abigail Spencer,Sandra Bullock,Miranda Kerr,Jessica Alba,Kate Hudson, Maggie Gyllenhaal, Debra Messing, Isla Fisher,Nicole Richie gibi bir çok ünlünün bebekleri için güvenle tercih ettiği Sophie aynı zamanda en iyi ve güvenilir oyuncak olma konusunda sayısız ödüllere sahip.

Bebeğinizin dokunma,işitme,tat,koklama ve görme olmak üzere 5 duyusunun gelişimini destekler.
Görme : Zürafa Sophie’nin üzerindeki koyu benekler sayesinde ,bebeğiniz onu kolayca tanıyabilir.

İşitme : Çıkardığı ses bebeğinizi eğlendirir, işitmesini uyarır ve ona neden ve sonuç arasındaki bağlantıyı anlamak için yardımcı olur.
Tat : Zürafa Sophie çok esnektir ve (kulak, boynuz, bacak) bebeğinizin çiğnemesi için çok sayıda bölümü vardır. Bebeğinizin hassas dişetleri için sakinleştirici ve tamamen güvenlidir. % 100 doğal kauçuk ve gıda boyasından yapılmıştır.
Dokunma : Zürafa Sophie bebeğinizin minik elleri için idealdir. Uzun bacaklarını ve boynunu bebeğiniz minik elleriyle kolaylıkla kavrar.Bebeğiniz için  anne teni yumuşaklığındadır.
Koku : Doğal kauçuk kokusu (Hevea ağacından) Sophie’yi tüm diğer oyuncaklardan özel kılar, kolaylıkla tanımasını sağlar.


Avrupa’da geleneksel olarak yeni doğan bebeklere alınan ilk hediye olan Sophie the Giraffe hakkında daha fazla bilgiye www.sophieturkiye.com  sitesinden  ulaşabilir ve satın alabilirsiniz!